آموزش فارکساندیکاتور فارکسفارکس

چگونه قدرت شکست یک سطح را اندازه بگیریم؟

چگونه قدرت شکست یک سطح را اندازه بگیریم؟

چگونه قدرت شکست یک سطح را اندازه بگیریم؟
چگونه قدرت شکست یک سطح را اندازه بگیریم؟

چگونه قدرت شکست یک سطح را اندازه بگیریم؟ MACD یکی از رایج‌ترین اندیکاتورهای مورد استفاده معامله گران است. این اندیکاتور ساده، ولی قابل اعتماد است و می‌تواند در پیدا کردن حرکت به شما کمک کند. MACD را می‌توان با راه‌های مختلفی مورد استفاده قرار داد اما یکی از جذاب‌ترین روش‌ها استفاده از آن برای شناسایی قدرت شکست  است. هیستوگرام تفاوت بین خط آهسته و خط سریع را در MACD نشان می‌دهد. هنگامی که هیستوگرام بزرگ‌تر می‌شود، یعنی حرکت قوی‌تر می‌شود. هنگامی که هیستوگرام کوچک‌تر می‌شود، یعنی شتاب ضعیف‌تر می‌شود.

هنگام تلاش برای تشخیص بازگشت روند چگونه می‌توانیم از این ابزار استفاده کنیم؟

از آنجا که MACD قدرت حرکت را به ما نشان می‌دهد، منطقی است که وقتی بازار روندی را ایجاد می‌کند، قدرت حرکت هم افزایش یابد. با این حال، اگر MACD شروع به کاهش قدرت کند، حتی هنگامی که روند ادامه دارد، می‌توانید حدس زد که حرکت در حال کاهش قدرت است و این روند می‌تواند نزدیک به پایان باشد.

اندیکاتور قدرت نسبی یا RSI

اندیکاتور RSI ابزار دیگری است که برای تأیید شکست معکوس مفید است. در واقع این اندیکاتور، تغییرات بین قیمت‌های بسته شدن در سقف و کف را برای یک دوره زمانی معین نشان می‌دهد. زیاد وارد جزئیات نمی‌شویم اما برای اطلاعات بیشتر درس RSI را بررسی کنید. می‌توان از RSI به روش مشابه MACD استفاده کرد. از این لحاظ که واگرایی را مشخص می‌کند. با تشخیص این واگرایی‌ها، می‌توانید باز گشتهای روند احتمالی را پیدا کنید.

همچنین بخوانید:   درآمد فارکس | آیا فارکس ما را پولدار خواهد کرد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا