آموزش ارزهای دیجیتالآموزش فارکسفارکس

درآمد بروکرهای A-Book از کجاست؟

درآمد بروکرهای A-Book از کجاست؟ اگر شما بدانید بروکرتان چگونه کسب درآمد می‌کند، می‌توانید قصد و انگیزه آنها را بهتر متوجه شده، و در نهایت متوجه شوید که خواسته‌ها و اهداف شما تا چه اندازه با بروکرتان همسو است.

درآمد بروکرهای A-Book از کجاست؟
درآمد بروکرهای A-Book از کجاست؟

منبع درآمد بروکرهای A-Book کجاست؟

وقتی یک بروکر از روش A-Book برای مدیریت ریسک بازار استفاده می‌کند، بعد از اینکه مشتری روی خرید یک دارایی کلیک می‌کند، بروکر اقدامات زیر را انجام می‌دهد:

  1. فورا آن دارایی را به مشتری می‌فروشد، حال یا با همان قیمتی که از تأمین‌کننده نقدینگی دریافت می‌کند (با کمیسیون)، یا با مارک‌آپ (بدون کمیسیون).
  2. بلافاصله همان جفت‌ارز را از تأمین‌کننده نقدینگی می‌خرد و آن معامله را در دفتر معاملاتی‌اش ثبت می‌کند.

اگر بروکر شما هیچ ریسکی در معامله نمی‌پذیرد، و از روش A-Book استفاده می‌کند، از دو روش می‌تواند کسب درآمد کند:

درآمد بروکرهای A-Book: کمیسیون

در مثال‌های قبلی، السا (مشتری) و بروکر قیمت‌های ورودی و خروجی یکسانی داشتند. اما یکی از راه‌های کسب درآمد بروکر این است که از السا کمیسیون بگیرد.

کمیسیون معمولا با توجه به حجم پوزیشن محاسبه می‌شود. هر بروکری هم ممکن است نرخ متفاوتی برای کمیسیون داشته باشد.

کمیسیون ممکن است به ازای هر لات محاسبه شود، یا به ازای هر میلیون دلار، یا درصدی از حجم معامله باشد. مثلا، یک بروکر ممکن است به ازای هر یک میلیون دلار، ۶۰ دلار دریافت کند، یا برای هر لات استاندارد ۶ دلار دریافت کند.

همچنین بخوانید:   بازیگران بازار فارکس چه کسانی هستند؟

بروکرها ممکن است کمیسیون‌های تخفیفی هم داشته باشند که بر اساس حجم معاملات مشتری، این تخفیف‌ها داده می‌شود. مشتری این بروکرها هر چه حجم معاملاتشان بیشتر باشد، از تخفیف بیشتری بهره‌مند خواهند شد.

مثلا اگر بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار در ماه معامله کنید، به جای پرداخت ۶۰ دلار بابت هر یک میلیون دلار، ممکن است ۳۳ درصد تخفیف بگیرید، و ۴۰ دلار بابت هر یک میلیون دلار کمیسیون پرداخت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا