آموزش هولد و سرمایه گذاریتحلیل ارزهای دیجیتالدرباره ارزهای دیجیتال

بهترین توکن دیفای برای سرمایه گذاری

در این مطلب خواهید خواند

یک تحلیلگر که در جامعه ارز دیجیتال با اسم مستعار فلاد (Flood) شناخته می‌شود، ادعا کرد که سه توکن دیفای با نام های آوه (AAVE)، تورچین (RUNE) و سولانا (SOL) دارای پتانسیل صعودی هستند.

وی به تازگی در یک پادکست درباره بیت کوین صحبت کرده و اعتراف کرده که کمی دیر متوجه عملکرد قیمت بیت کوین شده است. او اعتقاد دارد که وضعیت بخش بزرگی از بازار به همین صورت بوده است:

“من در آن حدی که دوست داشتم تحت تأثیر روند صعودی اخیر بیت کوین قرار نگرفتم و فکر می‌کنم که بخش زیادی از بازار نیز شرایط مشابهی داشته باشد.

بسیاری از افراد گرفتار استیبل کوین‌ها شدند، یا در پروتکل‌های جذابی گرفتار شدند که به نظر می‌رسید بازگشت سود عالی و نرخ رشد پایدار داشته باشند و بعد بیت کوین آنها را به حیرت فرو برد.

خوشبختانه روشی که من سبد دارایی خودم را می‌چینم اینگونه است که همواره بخشی از سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص می‌دهم تا در روندهای صعودی بیش از حد سوخت ندهم.”

بهترین توکن دیفای برای سرمایه گذاری
بهترین توکن دیفای برای سرمایه گذاری

ریسک سرمایه گذاری در حوزه دیفای

به گفته فلاد، میزان ریسک پروژه‌های دیفای، متناسب با میزان نوآوری آنها افزایش می‌یابد:

“دیدگاه فعلی من در مورد دیفای این است که من به اندازه کافی فنی نیستم که متوجه شوم آیا مقیاس پذیری لایه دوم اتریوم امکانپذیر است یا خیر. هنگامی که به بسیاری از این پروتکل‌ها نگاه می‌کنید بنظر می‌رسد که زیرساخت‌های واقعی دارند و اجازه ساخت دیگر امکانات را به توسعه دهندگان می‌دهند و بنظر می‌رسد بسیار مفید باشند، به عنوان مثال پروتکل‌های سینتتیکس (Synthetix) و آوه … .

این نوع پروتکل‌ها که زیرساختی قابل استفاده دارند هم اکنون مفید هستند اما می‌توانید ببینید که این نوآوری‌ها با امکاناتی همچون وام‌های سریع (Flash Lending) و غیره چه ریسک‌هایی را متوجه کاربران می‌کنند و به صورت بالقوه امکان آربیتراژ از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر را فراهم خواهند کرد …

همانطور که می‌توانید این مسأله را در مورد هاروست (Harvest) و دیگر پروتکل‌ها مشاهده کنید، اینها در واقع یک پروتکل در دل پروتکلی دیگر هستند که خود از پروتکلی دیگر استفاده می‌کنند و به نوعی تمام آنها به هم وابستگی دارند.

هنگامی که یک پروتکل در بازار دچار اختلال شود، می‌تواند روی دارایی‌هایی که اصلاً گمان نمی‌کردید با آنها در ارتباط باشند یا خطری متوجهشان شود تأثیر بگذارد.”

همچنین این تحلیلگر مطرح خاطرنشان کرد که سرمایه گذاران نهادی تنها روی بیت کوین تمرکز دارند:

“شرکت های بزرگ قرار نیست این مدلی عمل کنند، … ‘در دیفای چگونه عمل کنیم؟ برنامه ما برای ارزش بازار ۵۰ میلیون دلاری چیست؟’ آنها تنها به سرمایه گذاری روی بیت کوین فکر خواهند کرد.

من فکر می‌کنم این چیزی است که مردم نمی‌توانند درک کنند. بیت کوین اولین دارایی دیجیتالی است که نگاه افراد خارج از حوزه رمزارز را به خود جلب می‌کند.

این همان طرز فکری است که گسترش یافته و از آزمایش تاریخی سربلند بیرون آمده است – فرقی نمی‌کند که یک دارایی دیجیتال با استفاده از چه زیرساخت‌ها یا فناوری‌هایی ساخته شده است.

در نهایت اینها فقط ارزش مالی خواهند داشت و افراد و شرکت‌هایی که هم اکنون بیت کوین را زیر نظر گرفته‌اند حساسیت زیادی نسبت به درآمد و ارزش رمزارزها دارند، چرا که آنها به دنبال تکرار موفقیتی هستند که مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و چند شرکت دیگر از خرید بیت کوین بدست آورده‌اند.”

همچنین بخوانید:   خالق دوج کوین کیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا