درباره صرافی های ارز دیجیتال

بایننس یا کوین بیس ؟ کدام یک بهتر است

بایننس (Binance) و کوین‌بیس (Coinbase) دو صرافی مطرح برای انجام معاملات کریپتو در جهان هستند. این دو صرافی با میلیون‌ها کاربر در بیش از ۱۵۰ کشور و منطقه، از جمله بریتانیا و اروپا، روش‌هایی مناسب را برای خرید رمزارزها به‌کمک ارزهای محلی چون پوند انگلیس و یورو در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند.

کوین‌بیس در ۲۰۱۲ و ۵ سال پیش از بایننس تأسیس شد. در این مدت، کوین‌بیس بیشتر تمرکزش بر بازار امریکا بود  و پس از آن خدماتش را در سطح جهان گسترش داد. کوین‌بیس بیشتر خدمات نگهداری و معامله‌ی رمزارز ارائه می‌کند و قابلیت‌های دیگری نیز دارد. ارزش این شرکت در حال حاضر ۸ میلیارد دلار و قرار است در آینده‌ی نزدیک عرضه‌ی اولیه‌ی سهام (IPO) داشته باشد.

binance پس از یک عرضه‌ی اولیه‌ی کوین (ICO) در ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. این صرافی ۶ ماه پس از راه‌اندازی، به‌ بزرگ‌ترین صرافی جهان با بیشترین حجم معاملات بدل شد. پس از آن بایننس خدمات بسیاری را ارائه کرد که استخراج رمزارز، خدمات مالی رمزارز، پلتفرم‌های بلاکچین و حتی امور مالی نامتمرکز (دی‌فای) چند نمونه از آنها هستند.

بایننس یا کوین بیس
بایننس یا کوین بیس

پس‌انداز پول

بایننس و کوین‌بیس هر دو از انتقال‌های بانکی، کارت‌های اعتباری، دبیت‌کارت و حتی بانکداری محلی سوفورت (Sofort) پشتیبانی می‌کنند.

خرید با کارت اعتباری

در بایننس بدون مشکل می‌توان با استفاده از کارت اعتباری یا دبیت‌کارت رمزارز خریداری کرد.

در کوین‌بیس تنها زمانی که کارت‌های اعتباری از پروتکل ۳D Secure پشتیبانی کنند، می‌توان از آنها استفاده کرد.

همچنین بخوانید:   عرضه اولیه توکن صرافی کوین بیس

برای بررسی این مسئله باید به بانک صادر کننده‌ی کارت مراجعه کنید.

محدودیت کارت اعتباری برای خرید

در بایننس می‌توان هر هفته تا ۷۰ هزار دلار یا ۶۲ هزار پوند رمزارز خریداری کرد. کوین‌بیس اما محدودیت هفتگی ۳ هزار پوندی دارد.

کارمزد کارت‌ اعتباری در بایننس و کوین بیس

بایننس ۱ درصد اسپرد (Spread) و ۲ درصد کارمزد برای هر تراکنش دریافت می‌کند.

اسپرد دریافتی کوین‌بیس ۰.۵ درصد و نصف بایننس است، اما کارمزد در این پلتفرم ۳.۹۹ درصد و تقریباً ۲ برابر نرخ کارمزد بایننس است.

گزینه‌های برداشت

یکی از قابلیت‌های مثبت در پلتفرم کریپتو این است که کاربر به گزینه‌های برداشت کریپتو به صورت پول نقد دسترسی داشته باشد.

در هر دو پلتفرم می‌توان به کمک انتقالات بانکی کریپتو برداشت کرد. تفاوت این دو پلتفرم در گزینه‌ی دوم برای برداشت کریپتو است: بایننس از ادوکش (Advcash) استفاده می‌کند و کوین‌بیس از پی‌پال (PayPal). هر سرویس مزایا و معایب خود را دارد و به‌نظر می‌رسد که دو صرافی از این نظر برابر هستند.قف برداشت

در بایننس، کاربران می‌توانند تا ۲۰۰ هزار یورو (یا معادل پوندی آن) به صورت روزانه از طریق انتقال بانکی برداشت کنند.

سقف برداشت روزانه در کوین‌بیس برای پی‌پال ۲۰ هزار یورو است.

کوین‌بیس همچنین یک گزینه‌ی برداشت از طریق انتقالات بانکی نیز دارد، که اگرچه سقف دقیق برداشت برای آن مشخص نشده است، اما این صرافی می‌گوید که تمام کاربران پلتفرم کوین‌بیس پرو (Coinbase Pro) می‌توانند تا ۲۵ هزار دلار به‌صورت روزانه برداشت کنند.

در هر صورت، سقف برداشت بایننس از کوین‌بیس بسیار بیشتر است.

همچنین بخوانید:   سرمایه گذاری بایننس در پولکادات

فعالیت های قابل انجام در صرافی

بایننس توانسته در مدت زمانی کوتاه اکوسیستمی گسترده را ایجاد کند که از طریق آن می‌توانید از کریپتو خریداری‌شده استفاده کنید. می‌توانید آن را در بازارهای لحظه‌ای (اسپات یا Spot)، مارجین (margin)، P2P و آتی معامله کنید.

حتی اگر قصد معامله ندارید، می‌توانید از کریپتو خود از طریق خدمات استیک کردن (Staking) یا پس‌انداز استفاده کنید و از این طریق سودآوری داشته باشید.

کوین‌بیس بیشتر بر خرید و فروش کریپتو متمرکز شده است، اما پلتفرم کوین‌بیس پرو و همچنین یک کیف پول کریپتو را نیز برای کاربران عرضه کرده است که کاربران می‌توانند به کمک آن کریپتو خرج کنند.

جمع بندی مقایسه بایننس و کوین بیس

با این بررسی نتیجه می‌گیریم که بایننس برای خرید کریپتو با استفاده از ارز محلی، مزایای بیشتری نسبت به کوین‌بیس دارد.

این نتایج می‌توانند با توجه به هدفی که در این پلتفرم‌ها دارید، تغییر کنند، اما شواهد نشان می‌دهند که بایننس برای بر طرف کردن نیازهایتان پلتفرم بهتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا